Wesprzyj nas Fundacja Pomagamy z Pasją

Wywiad z Małgorzatą Kopeć z portalu urodaizdrowie.pl

02 września 2020

 

Przedstawiamy rozmowę z redaktorką ogólnopolskiego portalu lifestylowego Uroda i Zdrowie - Panią Małgorzatą Kopeć. Portal jest patronem medialnym Fundacji Pomagamy z Pasją i wspomaga nas w naszych działaniach. W wywiadzie rozmawialiśmy m.in. o misji ich platformy, o dobroczynności oraz o wspólnych działaniach.

 

Kiedy powstał portal urodaizdrowie.pl?

Ten czas leci niezmiernie szybko - w ciągu kilku lat ze zwykłego serwisu ogłoszeniowego rozwinęliśmy z pomocą niezwykle zdolnych programistów i doświadczonych grafików prężny serwis ogólnopolski, który wygląda obecnie zupełnie inaczej niż kiedyś, a minęło już ponad 15 lat!

 

Co było impulsem do stworzenia takiego miejsca w Internecie?

Impuls przyszedł właściwie z potrzeby życia zgodnie z duchem czasu, świat się zmienia, chcemy więc pokazywać naszym czytelniczkom co obecnie jest na topie, a czego unikać. Uroda i zdrowie to dwie niezmiernie ważne dziedziny życia każdego człowieka już od dnia urodzin. Każdego dnia staramy się wyglądać ładnie, zwracamy uwagę na to co jemy, na swoje zdrowie. Odpowiadamy na potrzeby kobiet, które szukają w sieci porad dotyczących zdrowia, gotowania i nowoczesnego stylu życia. Chcemy prezentować najnowsze trendy modowe, ciekawe i smaczne przepisy na każdy dzień oraz organizować konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Znajdujemy też miejsce na wypowiedzi eksperckie i porady specjalistów z różnych dziedzin.

 

Jakie treści możemy znaleźć na tej platformie?

Tematyka portalu jest dość obszerna, każdy znajdzie coś dla siebie - nie brakuje u nas porad dietetycznych, zdrowotnych, informacji o nowych trendach w fitnessie, modzie, pielęgnacji urody. Każdego dnia serwujemy dużą porcję ciekawych artykułów - również dla świeżo upieczonych mam czy amatorów pieczenia i gotowania. Ogromnym powodzeniem cieszą się zwłaszcza nasze przepisy, gdyż czytelniczki poszukują tanich i szybkich pomysłów na zrobienie smacznego, domowego obiadu, deseru czy śniadania.

 

Do kogo szczególnie adresowany jest ten portal?

Portal głównie kierujemy do kobiet, które pragną być na bieżąco z tematami z zakresu zdrowia i urody, ale wiemy, że odwiedzają nas też panowie szukający sprawdzonych informacji lub pragnący po prostu dowiedzieć się więcej o kobietach. Mamy także miejsce na akcje promocyjne, w których sklepy internetowe prezentują swoje wyprzedaże czy ciekawe produkty okolicznościowe. Organizujemy liczne akcje testowania produktów i usług, które kierujemy do blogerek oraz influencerek - dzięki nim można testować m.in. kosmetyki czy suplementy diety, ale też np. ofertę salonów medycyny estetycznej czy restauracji, więc wybór jest tu całkiem spory. Nasze akcje konkursowe cieszą się również ogromnym powodzeniem - każda czytelniczka może wziąć udział w konkursie i ma szansę wygrać atrakcyjne zestawy nagród.

 

Co wyróżnia portal urodaizdrowie.pl spośród innych tego typu?

UrodaiZdrowie to portal, który nie jest nakierowany na pozyskiwanie i prezentację uciążliwych reklam, wyskakujących banerów, które przeszkadzają w korzystaniu z jego zasobów - nie zmuszamy też czytelnika, aby przechodził na kolejne strony, jeśli akurat dany temat go interesuje. To są takie techniczne walory, ale jakże istotne w dobie dzisiejszych pseudoportali, które są nastawione wyłącznie na zysk.

 

Na jakie potrzeby czytelników odpowiada?

Każdy z nas od samego rana tak naprawdę musi wykonać pewne czynności: myjemy się, czeszemy, szukamy dobrego fryzjera, kosmetyczki, potem chcemy odpowiednio się odżywiać, wychowywać właściwie swoje potomstwo, a wieczorem odpocząć i spokojnie zasnąć. To są najzwyklejsze potrzeby każdego człowieka, a naszym zadaniem jest umilić kobietom życie, pokazując im najlepsze strony naszej codzienności. Mogą one brać żywy udział w dyskusjach na forum czy Facebooku i znaleźć odpowiedzi na nurtujące je pytania.

 

Jak portal angażuje się w społeczną działalność dobroczynną? W jaki sposób najczęściej bezinteresownie pomagacie?

Zorganizowaliśmy dwie akcje - pomagamy chorym osobom, współpracujemy również z fundacją Pomagamy z Pasją, przekazując na aukcje przeróżne produkty - w tym miejscu dziękujemy za docenienie tych wysiłków i dyplom uznania.

 

Czy często pomagacie charytatywnie?

Staramy się raz w miesiącu pomagać, jeśli to tylko możliwe.

 

Jak zaczęła się Wasza współpraca z Fundacją Pomagamy z Pasją?

Fundacja Pomagamy z Pasją to oddani sprawie ludzie, którzy szukają pomocy dla swoich podopiecznych, a jako serwis od dawna mamy kontakt z firmą Dietering i tak zaczęła się nasza przygoda.

 

Jakie ciekawe inicjatywy zorganizował portal Urodaizdrowie?

Udało nam się zorganizować ogólnopolską akcję BLOGERZY SMAKUJĄ - w ramach tej akcji, blogerzy kulinarni mogą testować dania restauracji w całej Polsce. Z kolei cykl KOBIETA Z PASJĄ prezentuje niezwykłe kobiety, które zarażają swoja pasją, potrafią realizować marzenia i cele zawodowe. Zawsze chętnie bierzemy udział w eventach organizowanych przez marki kosmetyczne i kulinarne aby być na bieżąco i dzielić się swoją wiedzą z czytelniczkami.

Partnerzy

 
Piwniczanka
Strefa 52
Szubryt
Lasy Państwowe Stary Sącz
Tessa
Rebel Electro
Biodermic
Hotel Ibis Styles
Drogi i Mosty - Jan Kaczmarczyk

Patroni medialni

 
Portal tenisowy
Offset magazyn
Uroda i Zdrowie