Wesprzyj nas Fundacja Pomagamy z Pasją

Warsztaty Teatralne dla dzieci przeprowadzone przez Gabrielę i Arkadiusza Detmerów

29 lipca 2020

 

Dzięki staraniom Fundacji Pomagamy z Pasją oraz księdza Sławomira Gulika w weekend 24-26 lipca 2020 w salce parafialnej w Wilczyskach odbyły się bezpłatne Warsztaty Teatralne dla dzieci z Wilczysk i Wojnarowej. Oficjalne zakończenie wydarzenia miało miejsce 27 lipca w poniedziałek. Na zaproszenie Fundacji zajęcia dla młodych aktorów poprowadzili:

Mgr Sztuki Gabriela Czyżewska – Detmer – Polska aktorka filmowa i teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Znana z wielu filmów i seriali, na co dzień pracująca w Teatrze Nowym w Łodzi.

Mgr Sztuki Arkadiusz Detmer – Polski aktor występujący w produkcjach filmowych i telewizyjnych oraz w teatrze. Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród małych mieszkańców Wilczysk i Wojnarowej. Na zajęciach dzieci uczyły się między innymi: poprawnej dykcji przez gimnastykę buzi i języka, wyczucia czasu i przestrzeni, wzajemnego zaufania, kontroli własnego ciała, koncentracji uwagi, rozwijania wyobraźni, komunikowania się i budowania relacji interpersonalnych, samoświadomości, ekspresji, technik mimicznych, improwizacji, zachowań scenicznych, utrzymania dyscypliny ruchowej, odgrywania ról, samodzielnego budowania historii postaci. Warsztaty były pełne ciekawych ćwiczeń dzięki którym uczestnicy mogli odkryć i rozwinąć w sobie talent aktorski. Zwieńczeniem treningów było nagranie etiudy z udziałem wszystkich dzieci. Młodzi aktorzy byli zachwyceni!

Fundacja Pomagamy z Pasją w aktywny sposób wspiera dzieci z małych miejscowości zagrożonych wykluczeniem, między innymi przez organizację dla nich różnego rodzaju warsztatów i zajęć oraz zabieranie ich na ciekawe wydarzenia – na przykład „Trening z Mistrzem”, który miał miejsce w czwartek, 23 lipca w Krakowie. Są to dobre okazje aby najmłodsi mogli kreatywnie i w pożyteczny sposób spędzić czas wolny. Wierzymy, że to nie ostatnie takie warsztaty zorganizowane przez naszą Fundację!

 

Partnerzy

 
Piwniczanka
Strefa 52
Szubryt
Lasy Państwowe Stary Sącz
Tessa
Rebel Electro
Biodermic
Hotel Ibis Styles
Drogi i Mosty - Jan Kaczmarczyk

Patroni medialni

 
Portal tenisowy
Offset magazyn
Uroda i Zdrowie