Wesprzyj nas Fundacja Pomagamy z Pasją

Pooperacyjna rehabilitacja Jakuba Jędrzejewskiego

30 września 2020

 

Nasz podopieczny Kuba Jędrzejewski przeszedł 21 lipca operację polegającą na przeprowadzeniu cięć pod kolanami i w pachwinach aby uwolnić przykurcze nóg. Ta operacja była trudna, lecz konieczna by chłopak mógł mieć szansę stanąć na nogi. Jego mama Agnieszka opowiada o obecnym stanie syna i opisuje z jakimi wyzwaniami muszą się teraz mierzyć:

"Po 6 tygodniach w gipsach, Kuba od początku września rozpoczął rehabilitację. Na początku było bardzo ciężko, bo do osłabionych mięśni i obolałych nóg po cięciach, doszła jeszcze przeczulica w lewej stopie, która utrudniała ćwiczenia i pionizowanie. Teraz po miesiącu intensywnej rehabilitacji, Kuba jeszcze nie używa nóg i trzeba go przenosić lub używać wózka, ale możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami. Przeczulica co prawda jeszcze nie zniknęła, ale zmniejszyła się, na tyle, że dotknięcie stopy już nie powoduje u Kuby grymasu bólu i nie sygnalizuje całym ciałem dyskomfortu. Kolejnym powodem do zadowolenia jest to, że nasz rehabilitant Pan Adam, jest w stanie spionizować Kubę, na razie jeszcze z moją pomocą, ale z każdym kolejnym tygodniem, Kuba zaczyna współpracować i potrafi ustać przy drabince ok. 30 sekund z dużą asekuracją rehabilitanta. Przed nami najbliższe miesiące to nadal intensywna rehabilitacja, ale jesteśmy dobrej myśli. Za kilka dni odbieramy pionizator, aby również w domu móc rehabilitować i pionizować Kubę."

Mamy nadzieję, że dzięki rehabilitacji i regularnej współpracy z fizjoterapeutą stan Kuby poprawi się i chłopiec będzie mógł pożegnać wózek inwalidzki. Życzymy zarówno jemu jak i rodzicom dużo siły na nadchodzący trudny czas.

Partnerzy

 
Piwniczanka
Strefa 52
Szubryt
Lasy Państwowe Stary Sącz
Tessa
Rebel Electro
Biodermic
Hotel Ibis Styles
Drogi i Mosty - Jan Kaczmarczyk

Patroni medialni

 
Portal tenisowy
Offset magazyn
Uroda i Zdrowie