Wesprzyj nas Fundacja Pomagamy z Pasją

Kalkulatory dietetyczne

18 lutego 2021

Kalkulatory dietetyczne do obliczania zapotrzebowania kalorycznego i nie tylko

Pragniesz zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów lub poprawić wygląd swojej sylwetki? Może wprowadzasz do swojej diety różnego typu ograniczenia np. związane z alergiami, nietolerancją bądź własnymi preferencjami? Zanim przejdziesz na konkretną dietę sprawdź swoje zapotrzebowanie kaloryczne dopasowane pod względem Twojego stylu życia oraz preferencji żywieniowych.

Kalkulator dietetyczny to skuteczne narzędzie, które na podstawie algorytmów pozwoli Ci obliczyć zapotrzebowanie i wybierze dietę, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Ponadto kalkulator dietetyczny pozwala śledzić efekty pracy.

 

https://www.dietering.com/kalkulatory.html

Jak działa kalkulator dietetyczny?

Najczęściej wykorzystywanym przez dietetyków ale i sportowców jest wskaźnik BMI, czyli Body Mass Index (indeks masy ciała). Wystarczy podać takie dane jak:

  • płeć,
  • wzrost,
  • waga,
  • wiek,
  • aktywność fizyczna,
  • cel,
  • ograniczenia dotyczące diety.

Na podstawie powyższych informacji według specjalnych algorytmów uzyskamy wynik, który podpowie nam na jakim etapie jest nasza masa ciała. Dodatkowo uzyskamy informację, jaka dieta (dopasowana do trybu życia) i zapotrzebowanie kaloryczne pozwoli nam uzyskać oczekiwane efekty.

https://www.dietering.com/kalkulatory.html

Zapotrzebowanie kaloryczne - co to takiego?

Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne to ilość kalorii niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jak duże jest nasze zapotrzebowanie kaloryczne zależy od wagi, wzrostu, wieku, ale przede wszystkim aktywności fizycznej.

 

Co ważne, osoby u których występują jakiekolwiek przeciwwskazania dotyczące spożywania konkretnych produktów bądź które cierpią na jakiekolwiek choroby bądź zaburzenia powinny zgłosić się na konsultację do doświadczonego dietetyka.

Dietetyk na podstawie zebranych danych wybierze sposób żywienia, który dostarczy do naszego organizmu niezbędnych wartości odżywczych, a jednocześnie nie będzie negatywnie wpływał na samopoczucie.

www.dietering.com

Partnerzy

 
Piwniczanka
Strefa 52
Szubryt
Lasy Państwowe Stary Sącz
Tessa
Rebel Electro
Biodermic
Hotel Ibis Styles
Drogi i Mosty - Jan Kaczmarczyk

Patroni medialni

 
Portal tenisowy
Offset magazyn
Uroda i Zdrowie