Wesprzyj nas Fundacja Pomagamy z Pasją

Jak wybrać odpowiednią dietę

18 lutego 2021

Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnego rodzaju diet oraz cateringów dietetycznych. Jak więc wybrać tę odpowiednią, doskonale dopasowaną według naszego zapotrzebowania kalorycznego, preferencji czy stylu życia? Przeczytaj nasz krótki poradnik dotyczący tego, jak wybrać odpowiednią dietę.

 

Wybór odpowiedniej diety ma znaczenie przede wszystkim ze względu na nasze zdrowie oraz dostarczenie odpowiedniej ilości składników odżywczych do organizmu. W zależności od prowadzonego trybu życia, alergii pokarmowych czy innych chorób przewlekłych powinniśmy unikać bądź dostarczać do organizmu tego, co najlepsze.

www.dietering.com

Dieta a zdrowe nawyki żywieniowe

Co ważne, samo określenie “dieta” to nie restrykcyjne zobowiązania związane z określoną ilością kalorii w ciągu dnia, ale to po prostu sposób odżywiania polegający np. na spożywaniu określonej ilości kalorii, zdrowej żywności czy ograniczeniach związanych np. ze spożywaniem mięsa - dieta wegetariańska. Co więcej, nawet konkretny catering dietetyczny może mieć wpływ na wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych.

Czym kierować się podczas wyboru diety?

Wiele zależy od tego, jaki powód sprawił, że zdecydowałaś się na przejście na dietę. Jeśli mowa o ograniczeniach żywieniowych, nietolerancji na gluten czy własne przekonania dotyczące spożywania mięsa wybór będzie zawężał się do konkretnych diet, jak np. dieta bezglutenowa.

Deficyt kaloryczny, odpowiednia ilość kalorii w diecie a nadwyżka kaloryczna

Jeśli zależy Ci na zrzuceniu nadprogramowych kilogramów przy zastosowaniu zdrowej i zbilansowanej diety musisz określić swoje zapotrzebowanie kaloryczne. W tym celu świetnie sprawdzi się kalkulator kalorii, który obliczy Twoje BMI. Na podstawie otrzymanych wyników możesz określić, jaka ilość kalorii będzie odpowiednia do prowadzonego przez Ciebie trybu życia.

www.dietering.com

Natomiast dla osób, które nie posiadają doświadczenia ani wiedzy w tym zakresie polecamy konsultacje z doświadczonym dietetykiem, który dopasuje dietę według zapotrzebowania, trybu życia, ograniczeń żywieniowych.

Partnerzy

 
Piwniczanka
Strefa 52
Szubryt
Lasy Państwowe Stary Sącz
Tessa
Rebel Electro
Biodermic
Hotel Ibis Styles
Drogi i Mosty - Jan Kaczmarczyk

Patroni medialni

 
Portal tenisowy
Offset magazyn
Uroda i Zdrowie