Wesprzyj nas Fundacja Pomagamy z Pasją

Dieta wegetariańska - modny kaprys czy styl życia ?

18 lutego 2021

dieta wegetariańska

Wegetarianizm w ostatnim czasie mocno zrewolucjonizował sposób odżywiania się. Sporo osób przechodzi na dietę wegetariańską chociażby ze względów środowiskowych, religijnych czy etycznych.

 

Dieta wegetariańska polega na całkowitym wykluczeniu produktów mięsnych, w tym także ryb i owoców morza, ale jednocześnie uwzględnia produkty odzwierzęce takie jak mleko, jajka czy inny nabiał.

https://www.dietering.com/dieta-wegetarianska.html

Czy dieta wegetariańska niesie korzyści dla naszego zdrowia?

Odpowiednio wprowadzona dieta wegetariańska może nieść za sobą szereg korzyści dla naszego zdrowia, ale i wyglądu. Ze względu na całkowite wykluczenie mięsa z diety wegetarianie spożywają o wiele mniejsze ilości niezdrowych tłuszczów, dzięki czemu poziom cholesterolu jest niższy, niż w przypadku osób spożywających mięso.

Ponadto osoby będące na diecie wegetariańskiej zazwyczaj nie muszą obawiać się o zbyt wysokie ciśnienie krwi, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko zachorowania na wiele chorób przewlekłych, a także chorób układu krążenia, układu sercowego i nowotworów. Co więcej, wegetarianie zazwyczaj mają niższą masę ciała, co pozwala uniknąć otyłości i chorób z nią związanych. Dieta powiązana jest mocno ze zdrowym stylem życia - spożywanie warzyw, roślin strączkowych czy owoców w połączeniu z aktywnością fizyczną może nieść za sobą pozytywny skutek w formie zgrabnej sylwetki.

Prawidłowo dobrana dieta wegetariańska

Wyeliminowanie z diety produktów mięsnych wiąże się z niedoborem wielu składników odżywczych, w tym białka, żelaza, wapnia, witaminy B12 czy witaminy D. Dlatego też warto skorzystać z porady dietetyka bądź zdecydować się na catering dietetyczny, by mieć pewność, że dostarczamy do naszego organizmu niezbędnych wartości potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Dieta wegetariańska została skomponowana w sposób zawierający inne produkty, które dostarczają składników odżywczych zawartych w mięsie i rybach.

https://www.dietering.com/dieta-wegetarianska.html

 

Biorąc pod uwagę obecne zmiany klimatu i wiele innych czynników można stwierdzić, że wegetarianizm to nie jest chwilowa zmiana promowana np. przez influencerów, ale to świadoma decyzja stopniowo wprowadzana w życie wielu osób na całym świecie.

www.dietering.com

Partnerzy

 
Piwniczanka
Strefa 52
Szubryt
Lasy Państwowe Stary Sącz
Tessa
Rebel Electro
Biodermic
Hotel Ibis Styles
Drogi i Mosty - Jan Kaczmarczyk

Patroni medialni

 
Portal tenisowy
Offset magazyn
Uroda i Zdrowie