Wesprzyj nas Fundacja Pomagamy z Pasją

Dieta sokowa - moc witamin zamknięta w butelce

18 lutego 2021

Dieta sokowa bogata w witaminy i minerały pochodzące z warzyw i owoców to dieta oczyszczająca nasz organizm z toksyn. Tego typu diety stosuje się sporadycznie - od czasu do czasu, w celu oczyszczenia organizmu z zalegających m.in. w jelitach toksyn. Co więcej, dieta sokowa pozytywnie wpływa na odporność, dzięki dostarczeniu odpowiedniej dawki witamin i minerałów. Polecana jest przede wszystkim dla osób zdrowych, które nie mają jakichkolwiek przeciwwskazań ani specjalnych zaleceń żywieniowych.

www.zdrowaterapiasokowa.com

Na czym polega dieta sokowa?

Przykładowo 3 dniowy detoks sokowy polega na wprowadzeniu do naszego jadłospisu koktajli / soków, których skład opiera się wyłącznie o warzywa, owoce lub warzywa i owoce. W zależności od wybranego pakietu dieta sokowa może być oparta wyłącznie o pożywienie w formie płynnej lub dodatkowo surówki składającej się z warzyw lub owoców.

Dieta sokowa zalecana jest do stosowania głównie w weekend lub w okresie, gdy mamy więcej wolnego czasu na regenerację i odpoczynek.

Jakie korzyści dla organizmu niesie dieta sokowa?

Dieta sokowa oparta wyłącznie o warzywa i owoce dostarcza do organizmu wiele witamin i minerałów. Usuwa nadmiar toksyn z organizmu i reguluje pracę przewodu pokarmowego.

Oprócz tego:

  • pozytywnie wpływa na kondycję skóry, włosów i paznokci,
  • poprawia samopoczucie oraz komfort psychiczny,
  • pozwala czuć się lekko i poprawia formę fizyczną.

 

Ponadto witaminy i minerały dostarczone do organizmu pozytywnie wpływają na poprawę koncentracji oraz jakość snu.

Proces przygotowania do detoksu sokowego

Przed rozpoczęciem diety sokowej warto stopniowo zacząć przygotowywać organizm na całkowitą zmianę sposobu żywienia w ciągu najbliższych dni. Warto wdrożyć do codziennej diety większą ilość sałatek, warzyw i owoców, a tym samym ograniczyć spożywanie fast foodów, słodkich napojów i oczywiście alkoholu. Podczas detoksu sokowego nie zaleca się picia kawy i herbaty, dlatego warto na kilka dni przed również stopniowo zacząć odzwyczajać organizm, aby nie doznał szoku podczas nagłego wprowadzenia diety sokowej.

www.zdrowaterapiasokowa.com

Partnerzy

 
Piwniczanka
Strefa 52
Szubryt
Lasy Państwowe Stary Sącz
Tessa
Rebel Electro
Biodermic
Hotel Ibis Styles
Drogi i Mosty - Jan Kaczmarczyk

Patroni medialni

 
Portal tenisowy
Offset magazyn
Uroda i Zdrowie